Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WŁODAWSKIE WSPOMNIENIA W 480. ROCZNICĘ NADANIA PRAW MIEJSKICH

 
Nagranie zawiera fragmenty rozmów z mieszkańcami Włodawy i okolic, którzy zechcieli się podzielić swoimi wspomnieniami w związku z obchodami 480. rocznicy nadania praw miejskich Włodawie. W prezentacji wykorzystano stare fotografie przedstawiające miasto i jego mieszkańców. Prezentacja stworzona została przez członków "Latającego Uniwersytetu Historii Mówionej". Projekt ten organizowany jest przez Grupę Mowa Żywa w partnerstwie z MBP we Włodawie i Stowarzyszeniem Panorama Kultur. Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Regionalnego Programu “Równać Szanse” 2013. W nagraniu wykorzystano relacje m. in.: Edmunda Brożka, Doroty Garczyńskiej-Ślusarz, Sławomira Kaliszuka, Ewy Krukowskiej, Elżbiety Kurdyk, Jana Franciszka Korzeniewskiego, Wiesławy Kościuk, Wandy Lubczyńskiej, Tadeusza Łysaka, Zofii Łysak, Barbary Paszkowskiej, Ireny Rutkowskiej, Krzysztofa Skibińskiego, Marii Suczko, Jerzego Września, Jacka Żurawskiego. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPOMNIENIA I WSPARCIE!:) Serdecznie zapraszamy mieszkańców Włodawy i okolic, którzy zechcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami lub starymi fotografiami i dokumentami rodzinnymi. Kontakt: Aleksandra Zińczuk – koordynator programu, 663 990 954 (telefonicznie) lub Urszula Panasiuk, Małgorzata Zińczuk – informacja w MBP we Włodawie, ul. Przechodnia 13 e-mail: mowazywa malpka gmail.com

 


mowa zywa
 
Data pliku video: 2014-08-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włodawski

  Powiat włodawski - powiat z siedzibą we Włodawie w województwie lubelskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Włodawa (gmina miejska), Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa (gmina wiejska), Wola Uhruska oraz Wyryki.

  Za sprawą walorów kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych obszar zasługuje na szczególną uwagę turystów. Urzeka naturalnością środowiska oraz bogactwem unikalnych okazów zarówno fauny, jak i flory. Można je spotkać w okolicznych lasach, na terenach bagiennych i torfowych, rozległych łąkach i na obszarach licznych jezior. Nieskażona, dzikie środowisko, malownicze jeziora, spokój i cisza każdego roku przyciągają rzesze odwiedzających. Oprócz bogactw przyrody na atrakcyjność powiatu wpływają zabytki historyczne i architektoniczne. Poprzez najpiękniejsze miejsca powiatu włodawskiego przechodzą liczne szlaki turystyczne, które zachęcają do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola