Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na wernisaż

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie zapraszają na wernisaż prac plastycznych TAJEMNICZY LAS. Wernisaż odbędzie się 3 października 2018 r. o godz. 11.00 w Galerii Na Piętrze MBP Włodawa. Drzewa od zawsze wzbudzały szacunek ludzi. Ich wartość przyrodnicza jest oczywiście nieoceniona ale nie tę zaletę chcieli w swych pracach podkreślić uczniowie, autorzy prezentowanych prac plastycznych.Drzewom przypisuje się dobroczynną, a niekiedy magiczną potęgę. Ludzie sadzą je nie tylko po to by czerpać z ich owoców, ale by stwarzać nastrój.Kilkusetletnie drzewa wydają się wieczne.Wierzymy w ich magiczną siłę, promieniującą z nich energię i uzdrawiającą moc.Kiedyś te stare, potężne rośliny były czczone, a nawet stawały się przedmiotem kultu. Wierzono, że są mieszkaniem duchów, bóstw czy nimf. Ludzie żyli w zgodzie z naturą i szanowali ją.Drzewo, często natchnienie poetów, malarzy zafascynowało też młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie pani Iwony Szwaj, obecnie klasy VIIIa i VIIIc, wykonali prezentowane prace na lekcjach plastyki.Część prac wykonano techniką graficzną linorytu, pod kierunkiem pani Anny Butryn.Praca twórcza fascynowała wszystkich i postępowała w ciszy, a efekt zaskoczył autorów. The post Zapraszamy na wernisaż appeared first on Urząd Miejski we Włodawie.

Pełna treść wiadomości na: um.wlodawa.eu/?p=14667
Urząd Miejski we Włodawie, Źródło artykułu: wlodawa.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włodawski

  Powiat włodawski - powiat z siedzibą we Włodawie w województwie lubelskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Włodawa (gmina miejska), Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa (gmina wiejska), Wola Uhruska oraz Wyryki.

  Za sprawą walorów kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych obszar zasługuje na szczególną uwagę turystów. Urzeka naturalnością środowiska oraz bogactwem unikalnych okazów zarówno fauny, jak i flory. Można je spotkać w okolicznych lasach, na terenach bagiennych i torfowych, rozległych łąkach i na obszarach licznych jezior. Nieskażona, dzikie środowisko, malownicze jeziora, spokój i cisza każdego roku przyciągają rzesze odwiedzających. Oprócz bogactw przyrody na atrakcyjność powiatu wpływają zabytki historyczne i architektoniczne. Poprzez najpiękniejsze miejsca powiatu włodawskiego przechodzą liczne szlaki turystyczne, które zachęcają do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola