Belka
Niedziela, 5 Stycznia 2025   imieniny: Hanna, Edward, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Studenci z Gdańska ponownie we Włodawie

Data publikacji: 2019-06-25, Data modyfikacji: 2019-06-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 19 czerwca br. odwiedziła Włodawę grupa 34 studentów III roku geografii Uniwersytetu Gdańskiego, odbywająca ćwiczenia terenowe pod hasłem „Pogranicza”. Grupie towarzyszyło ośmiu pracowników uczelni. Włodawa stała się celem podróży studentów i pracowników już po raz drugi. Pierwszą grupę gdańskich studentów gościliśmy w mieście w ubiegłym roku. Bardzo korzystne wrażenie, jakie na przybyłych wywarły wówczas Włodawa i okolice sprawiło, że region nasz znalazł się ponownie na trasie wyjazdu, obejmującego tym razem także Lublin, Brześć, Lwów i Zamość. Wizytę we Włodawie rozpoczęło spotkanie z burmistrzem Wiesławem Muszyńskim, podczas którego goście zapoznali się ze współczesną sytuacją społeczno-gospodarczą miasta. Następnie grupa odwiedziła kościół pw. św. Ludwika i klasztor oo. Paulinów, w którym wiedzę o bogatej historii Włodawy przekazał przybyłym przeor o. Dariusz Cichor. Podczas spaceru Szlakiem Trzech Kultur studenci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego obejrzeli cerkiew prawosławną, rynek z czworobokiem oraz zespół synagogalny, który także zwiedzili. Pobyt w mieście zakończyła wizyta przy wodowskazie na Bugu, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Granicznej. Oprócz wizyty we Włodawie grupa zwiedziła Hutę Szkła w Dubecznie, w której zapoznała się z niezwykle ciekawym procesem produkcji wyrobów szklanych, a także teren obozu zagłady w Sobiborze. W drodze do przejścia granicznego w Terespolu odwiedzający mieli możliwość zobaczenia urokliwych terenów nadbużańskich. Pobyt w Okunince, gdzie grupa została zakwaterowana, pozwolił z kolei na poznanie uroków Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i wyśmienitego smaku kuchni regionalnej, serwowanej przez Pensjonat Bankowy. Studentom towarzyszyli: prof. dr hab. Tadeusz Palmowski, prof. dr hab. Tomasz Michalski, dr Maciej Tarkowski oraz spiritus movens wycieczki, pochodząca z Włodawy dr Renata Anisiewicz z Katedry Geografii Rozwoju Regionalnego, a także prof. dr hab. Mariusz Kistowski z Katedry Geografii Fizycznej i Kształtowania Środowiska, dr Dominika Studzińska i mgr Karel Dolinski z Katedry Geografii Społeczno-Ekonomicznej oraz dr Łukasz Pietruszyński z Katedry Hydrologii. The post Studenci z Gdańska ponownie we Włodawie appeared first on Urząd Miejski we Włodawie.

Pełna treść wiadomości na: um.wlodawa.eu/?p=16383
Urząd Miejski we Włodawie, Źródło artykułu: wlodawa.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    włodawski

    Powiat włodawski - powiat z siedzibą we Włodawie w województwie lubelskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Włodawa (gmina miejska), Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa (gmina wiejska), Wola Uhruska oraz Wyryki.

    Za sprawą walorów kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych obszar zasługuje na szczególną uwagę turystów. Urzeka naturalnością środowiska oraz bogactwem unikalnych okazów zarówno fauny, jak i flory. Można je spotkać w okolicznych lasach, na terenach bagiennych i torfowych, rozległych łąkach i na obszarach licznych jezior. Nieskażona, dzikie środowisko, malownicze jeziora, spokój i cisza każdego roku przyciągają rzesze odwiedzających. Oprócz bogactw przyrody na atrakcyjność powiatu wpływają zabytki historyczne i architektoniczne. Poprzez najpiękniejsze miejsca powiatu włodawskiego przechodzą liczne szlaki turystyczne, które zachęcają do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola