Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Emisja głosu z Borysem Somerchafem w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym

Data publikacji: 2016-11-24, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Emisja głosu z Borysem Somerchafem w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym

Dnia 18 listopada 2016 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie odbyły się warsztaty dedykowane z „Emisji głosu”, w ramach udziału placówki w Programie Edukacji Kulturalnej „Młodzi Lubią Kulturę” zorganizowanym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Trenerem warsztatów był pochodzący z Moskwy – Pan Borys Somerschaf. Muzyk, dyrygent, kompozytor i aranżer. Autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów dokumentalnych i telewizyjnych. Jako kierownik chóru i zespołu solistów, uczestniczył w nagraniach polskich wersji filmów dla dzieci m.in.: „Mulan”, „Toy Story II”, „Król Lew II”, „Pocahontas II”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Grinch”, „Piękna i Bestia” oraz „Quo Vadis” i „Wiedźmin”, a także płyt m.in. Grzegorza Ciechowskiego, Bajmu, Jacka Kaczmarskiego i Michała Bajora. Jako dyrygent brał udział w nagraniach kilkunastu płyt z polską muzyką klasyczną zespołów muzyki dawnej: „Cantus Firmus” i „Ars Nova”, „Chóru Warszawskiej Opery Kameralnej”.

Od 1999 roku jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Męskiego Zespołu Wokalnego „KAIROS”. Nagrał dwie autorskie płyty z romansami rosyjskimi i cygańskimi – „Śnił mi się sad” oraz „Powiedz czemu”.

Dzięki warsztatom nauczyciele dowiedzieli się jak radzić sobie z wpływem stresu na głos, jak wykorzystać jego naturalne możliwości, aby mówić bez wysiłku i zmęczenia głosowego, jak wzmocnić swój głos, aby mówić wytrzymałym i nośnym głosem oraz jak poprawić jakość i komfort pracy głosem i przygotować go do pracy. Poznali również zasady prawidłowej dykcji i tonacji głosu oraz zasady higieny tego jakże ważnego narzędzia wykorzystywanego w pracy nauczyciela na co dzień.
Serdecznie dziękujemy Panu Borysowi za poświęcony czas oraz za udzielenie cennych wskazówek, które na pewno wykorzystamy w swojej pracy!
Koordynatorkami warsztatów były: Renata Torbicz i Jolanta Karpiuk.

redakcja, Źródło artykułu: wlodawa.eu, Autor zdjęć: wlodawa.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    włodawski

    Powiat włodawski - powiat z siedzibą we Włodawie w województwie lubelskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Włodawa (gmina miejska), Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa (gmina wiejska), Wola Uhruska oraz Wyryki.

    Za sprawą walorów kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych obszar zasługuje na szczególną uwagę turystów. Urzeka naturalnością środowiska oraz bogactwem unikalnych okazów zarówno fauny, jak i flory. Można je spotkać w okolicznych lasach, na terenach bagiennych i torfowych, rozległych łąkach i na obszarach licznych jezior. Nieskażona, dzikie środowisko, malownicze jeziora, spokój i cisza każdego roku przyciągają rzesze odwiedzających. Oprócz bogactw przyrody na atrakcyjność powiatu wpływają zabytki historyczne i architektoniczne. Poprzez najpiękniejsze miejsca powiatu włodawskiego przechodzą liczne szlaki turystyczne, które zachęcają do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola