Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szpital włodawski - ewakuacja 2014

 
Dnia 22 października 2014 r. o godzinie 10.00 odbyły się ćwiczenia zgrywające wybranych sił i środków KSRG z udziałem służb współdziałających pt. „Doskonalenie prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w obiektach służby zdrowia”. Ćwiczenia odbyły się na obiekcie SP ZOZ we Włodawie na oddziale chorób wewnętrznych. Ćwiczenia zrealizowano w dwóch epizodach: Epizod pierwszy: Do szpitala na oddział chorób wewnętrznych przychodzi mężczyzna, niezauważony przez personel udaje się do podpiwniczenia budynku gdzie wywołuje pożar. Pracownicy szpitala zauważają gęsty dym wydobywający się z podpiwniczenia budynku. Pracownicy szpitala informują o zdarzeniu PSP i jednocześnie podejmują pierwsze działania ratowniczo-gaśnicze. Ponieważ działania gaśnicze w wyniku dużego zadymienia kończą się niepowodzeniem podjęta zostaje decyzja o ewakuacji pacjentów z oddziału. Dyżurny PSK na miejsce zdarzenia dysponuje 6 zastępów ratowniczych z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Włodawy oraz OSP Wola Uhruska, OSP Orchówek, OSP Hańsk. W związku z koniecznością ewakuacji osób chorych ze szpitala zadysponowano dodatkowo OSP Uhrusk, OSP Wereszczyn, OSP Urszulin. Działania strażaków realizowane były dwuetapowo tj. realizowano gaszenie pożaru oraz ewakuację przy użyciu podnośnika hydraulicznego SHD 25 oraz noszy. Pracownicy szpitala przy pomocy strażaków prowadzili w sposób ciągły ewakuację pozorantów na oddział dziecięcy. Ostatecznie stwierdzono, że brakuje miejsca i istnieje konieczność rozstawienia namiotu pneumatycznego dla ewakuowanych. Ostatecznie epizod I zakończono ewakuowano wszystkie osoby oraz zgaszono pożar i przewietrzono pomieszczenia. Epizod drugi: Dyżurny PSK odbiera zgłoszenie o osobie mającej zamiar popełnić samobójstwo. Przedysponowane zostały dwie jednostki do budynku administracyjnego celem ustawienia skokochronu oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. W tym czasie policja prowadziła negocjacje z osobą, która groziła zdetonowaniem ładunków wybuchowych.

 


flamisstrazak
 
Data pliku video: 2014-10-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włodawski

  Powiat włodawski - powiat z siedzibą we Włodawie w województwie lubelskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Włodawa (gmina miejska), Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa (gmina wiejska), Wola Uhruska oraz Wyryki.

  Za sprawą walorów kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych obszar zasługuje na szczególną uwagę turystów. Urzeka naturalnością środowiska oraz bogactwem unikalnych okazów zarówno fauny, jak i flory. Można je spotkać w okolicznych lasach, na terenach bagiennych i torfowych, rozległych łąkach i na obszarach licznych jezior. Nieskażona, dzikie środowisko, malownicze jeziora, spokój i cisza każdego roku przyciągają rzesze odwiedzających. Oprócz bogactw przyrody na atrakcyjność powiatu wpływają zabytki historyczne i architektoniczne. Poprzez najpiękniejsze miejsca powiatu włodawskiego przechodzą liczne szlaki turystyczne, które zachęcają do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola